סורגי בטיחות לילדים​

051-2266488

התקשרו עכשיו

051-2266488

שלחו הודעה.
*רצוי להתקשר למענה מיידי

051-2266488

התקשרו עכשיו

051-2266488

שלחו הודעה *רצוי להתקשר למנעה מיידי

סורגים נפתחים

סורגים נפתחים משמשים בדרך כלל למי שחייב להשתמש בפתח לצורך כניסה ויציאה של אנשים או חפצים. לתליית כביסה או לטיפול במזגן מפוצל. ולמי ששונא לראות את הנוף דרך הסורגים ומעוניין לפתוח אותם בזמן השהות בבית.

 

יש סורגים נפתחים שהפתיחה היא כמו דלת על ציר ויש סורגים נפתחים שמתקפלים  כמו אקורדיון .לשני הסוגים יש בד”כ מנגנון נעילה  

 

כאשר אנו עושים סורגים נפתחים לבטיחות  ילדים בד”כ כלל לא נפתח את הסורגים כי בד”כ הילדים תמיד בבית ותמיד נלחץ אם סגרנו אותם (סינדרום הגז- כיבינו או לא כיבינו) 

 

נהוג לעשות סורגים נפתחים ביציאה למרפסת, ובחלונות הסלון כדי שנוכל להכניס דברים כמו ספות או ארונות שאינם עוברים בדלת. או לתליית כביסה ולטיפול במזגן מפוצל. כמו כן בחלונות ממ”ד שהתקן מחייב סורג נפתח כי זה משמש פתח מילוט למקרה שחדר המדרגות נהרס או חסום (אש). 

חסרונות של סורגים נפתחים

כאשר אנחנו באים לבחור סורגים לבית ואנו מעוניינים בסורגים נפתחים עלינו לדעת מה החסרונות: 

 

סורגים שנפתחים כמו דלת מחייבים מסגרת קשיחה שתחזיק את הצירים ומסגרת לסורג עצמו שעשויה מברזל עבה כדי שתוכל לעמוד בעומס הכבד של משקל הסורג ומשום שהוא מחובר רק בצירים ולמנוע את גמישותו ולכן גם הנראות שלהם תופסת את העיין והם הרבה פחות אסטתיים מסורגים שקופים  .  סורגים נפתחים מהסוג של אקורדיון הם סורגים שנפתחים בהזזה ואז הם תופסים כשהם פתוחים כ 30% משטח החלון/דלת ואי אפשר לראות דרכם. כמובן שבגלל מנגנון הפתיחה שעשוי מ מספרים בצורת X הם תופסים גם חלק גדול משטח החלון והנראות שלהם תופסת הרבה יותר מסורקים רגילים ומבחינה אסטתית הם הרבה יותר מכוערים מסורגים רגילים או סורגים שקופים.

 

חסרון נוסף הוא מנגנון הנעילה של הסורגים הנפתחים ראשית המפתח עלול ללכת לאיבוד, כמו כן המנגנון עצמו שמלא בד”כ בשמן  מתמלא אבק ונסתם ונוצר “בוץ” שמקשה על תנועת המנגנון ולפעמים אף לא מאפשר את הכנסת המפתח. בסורגים מסוג אקורדיון – המסילות עליהם נעים הסורגים הנפתחים נסתמות בעלים או באבק ובוץ שנוצר מרטיבות או גשמים ומקשים על פתיחתם. 

 

שני הסוגים דורשים אחזקה תקופתית על מנת לשמר את אפשרות הפתיחה . 

 

עלות גבוהה (ראו בהמשך מחיר סורגים נפתחים ).

 

לפני שיוצאים מהבית או כשהילדים חוזרים לבית אנו צריכים לוודא שהסורגים הנפתחים אכן סגורים! 

מחיר סורגים נפתחים 

מחיר הסורגים הנפתחים הוא כפול בד”כ ומעלה ממחיר של סורגים רגילים ומחירם מתחיל ב 700-800 ש”ח למ”ר. 

טף סורג לעומת  סורגים נפתחים

טף סורג הינו סורג קבוע המחובר עם ברגים לכן ניתן לפרוק והרכבה מחדש  בעזרת מברגה בפרק זמן קצר של כ 30-60 שניות! לכן הוא יכול לשמש למשל לחלון עם מזגן מפוצל לצורך טיפול במזגן וחוסך עלות כבדה של סורג נפתח. 

 

בממ”ד גם ניתן לשים טף סורג וכשמכינים את הממ”ד למלחמה פשוט מפרקים את הסורג. כמו כן לכוחות ההצלה יש אפשרות הרבה יותר נוחה לחתוך את הסורג בגלל עובי הברזל של 4.5 מ”מ לעומת 11 מ”מ בסורגים רגילים. 

 

הסיכוי שנשתמש בפתח המילוט מהממ”ד בקומות גבוהות מ 5 ומעלה הוא אפסי כי לכוחות הצלה אין סולמות שמגיעים לגובה כזה. 

 

מחיר טף סורג הוא הכי נמוך מכל הסורגים ועל אחת כמה וכמה ממחיר סורגים נפתחים שמחירם כפול מסורגים רגילים. 

 

המוטו של טף סורג : הנוף נשאר והילד נשמר הוא יתרון שמתבטא כאן ביתר שאת והוא וכפול ומכופל לעומת הסורגים הנפתחים המגושמים. 

 

טף סורג אינו דורש אחזקה כמו הסורגים הנפתחים. 

היתרונות של סורגי טף סורג

התקנה של סורגים בבית יכולה לאפשר לנו לאבטח את הבית שלנו ולהפוך אותו לחלל מגורים ראוי לילדים קטנים. עד גיל 8 חשוב מאוד שבחלונות הבית שלנו יהיו סורגים. התקנה של סורגים למרפסת חשובה במיוחד בבתים בהם יש ילדים מתחת לגיל 5. ילדים בגיל זה הילדים לא מודעים תמיד למונחים של סכנה או הבדלי גובה שונים במקומות בבית ולכן יש להם סיכון גבוה יותר ליפול או לשחק משחקים מזיקים ליד חלונות הבית.

 

סורג קל, סורג שקוף או מתקפל של טף סורג נטמע בסביבה תוך כדי צמצום מינימלי של שטח הראייה מהחלון, ושמירה על בטיחות הילד. הסורג יכול להיות מתקפל וניתן להסרה בשעת חירום, או בעת מעבר מדירה לדירה. הוא אסתטי למראה ויכול להשתלב בעיצוב הבית והבניין.

 

הסורגים של טף סורג הם ברמת בטיחות גבוהה ועומדים בכל תקני הבטיחות הישראליים תוך כדי שמירה על האסתטיקה עם סורג קל וחזק, שלא מאפשר לילדים לטפס או להיתלות.

 

ישנם סורגים שקופים, אשר אינם פוגעים בעיצוב הבית ויכולים להשתלב בסביבה, ולשמור עליה בטוחה עבור ילדים.

 

כך ניתן גם לשמור יחסית על תחושת החופש והמרחב וגם להימנע מתקלות ותאונות מיותרות.

 

עם טף סורג “הנוף נשאר והילד נשמר!”

Scroll to Top
דילוג לתוכן